Miejska Biblioteka Publiczna

w Józefowie

book
bookbook

Diabelski owoc : [kryminał kulinarny]

Tyt. oryg.: "Teufelsfrucht : ein kulinarischer krimi,".

Autor: Hillenbrand, Tom
Xavier Kieffer, niegdyś mistrz kuchni pracujący w wyśmienitych restauracjach, wyrzekł się haute cuisine i prowadzi w Luksemburgu, w Dolnym Mieście, malutką restaurację, gdzie serwuje swoim gościom potrawkę z zająca, zupę luksemburską i paszteciki podlewane rieslingiem. Jednak pewnego dnia w jego lokalu umiera znany paryski krytyk kulinarny - i nagle na Kieffera pada podejrzenie o popełnienie morderstwa. Gdy

później bez śladu znika jeszcze mistrz kuchni, u którego kiedyś się uczył, restaurator postanawia na własną rękę przeprowadzić śledztwo. Natrana przy tym na tajemniczy, niezwykle smaczny owoc, na pozbawione skrupułów koncerny spożywcze i na chorobliwie egoistycznych kucharzy prowadzących programy telewizyjne. Kieffer coraz bardziej zagłębia się w świat wykwintnej kuchni, zdominowany przez bezwzględną walkę z konkurencją i presję jakości, i tym sposobem odkrywa, o co toczy się ta gra.

Tom Hillenbrand kryminalną intrygę przeplata pełnią smaków. Serwuje czytelnikowi pyszną powieść o jedzeniu, choć Diabelski owoc to nie książka kucharska. Potrawy rozbudzające apetyt kryją za sobą nie tylko ostrość czy słodycz, lecz także znakomicie przyprawioną, półkrwistą intrygę. Hillenbrand udowadnia, że wbrew przypuszczeniom dwie sztuki - kulinariów i zbrodni - są sobie bardzo bliskie. Łączy je styl i paleta doznań, które równie mocno potrafią wyzwolić żądzę, niepewność, zaintrygowanie. Na talerzu, poza zmyślnie przygotowanym daniem i śmiercią, autor serwuje dużą porcję dowcipu.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Tom Hillenbrand ; przekład Anna Krochmal i Robert Kędzierski.
Seria:Kryminały dla Smakoszy
Hasła:Powieść niemiecka - 21 w.
Adres wydawniczy:Sopot : Smak Słowa, 2016.
Opis fizyczny:320 s. ; 21 cm.
Uwagi:Podtyt. z okł.
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Biblioteka Gł.
ul. Skłodowskiej - Curie 5/7

Sygnatura: 821-3 niem.
Numer inw.: 57666
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek


Nowości z działu Kryminalna:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.