Miejska Biblioteka Publiczna

w Józefowie

book
bookbook

Łzy Diabła

Autor: Kozak, Magdalena
Planeta Dżahan, gdzieś w odległej galaktyce. Zamieszkała przez rozwiniętą cywilizację, której nieobce są: honor, prawo, wierzenia, wojny. Planecie brak tylko zaawansowanej technologii, w tym militarnej. Ale tę dostarczają na Dżahan obcy z planety Ziemia - to oni, wykorzystując nowo odkryte możliwości podróży międzygwiezdnych, przywożą tu ziemski sprzęt: blackhawki, apache, land cruisery w zamian za

uprawiany na Dżahanie czars - zboże, służące Ziemianom do produkcji "łez diabła", narkotyku, od którego uzależniona jest ludzkość.

Łzy Diabła to opowieść o królewiczu Izzacie, synu króla Farji, który wyrusza z polecenia ojca na wyprawę wojenną, by wytyczyć strategiczny szlak do transportu czarsu.

Łzy Diabła to opowieść o Znajdzie, człowieku znikąd, który w wyniku niezwykłych splotów okoliczności ze zwykłego pastucha zmienia się w Mściciela z Pól - owianego ludową legendą groźnego partyzanta, walczącego z królewskimi wojskami.

Łzy Diabła to opowieść o honorze, żołnierskim etosie, niezłomności i miłości. To pasjonująca historia walki o własną tożsamość: w wypadku Izzata potrzebną, by ocalić Farję i przejąć po ojcu tron, w wypadku Znajdy - dawno i zdawałoby się bezpowrotnie utraconą.

Łzy Diabła to Afganistan Magdaleny Kozak i jej doświadczenia z misji wojskowych w tym kraju, przeniesione do odległego fantastycznego świata i podane w formie pasjonującej epickiej historii.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Magdalena Kozak.
Hasła:Powieść polska - 21 w.
Adres wydawniczy:Kraków : Insignis Media, cop. 2015.
Opis fizyczny:735 s. ; 21 cm.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Biblioteka Gł.
ul. Skłodowskiej - Curie 5/7

Sygnatura: 821-3 pol.
Numer inw.: 56318
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookNowości z działu Fantastyka:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.