Miejska Biblioteka Publiczna

w Józefowie

book
book

Dracula

Autor: Stoker, Bram
Ilustrowana adaptacja klasycznej powieści Brama Stokera o historii przerażającego Drakuli - idealna dla poczatkujących wielbicieli literatury z dreszczykiem! Tajemniczy hrabia Drakula od lat terroryzuje Transylwanię ze swego wielkiego gotyckiego zamczyska. Gdy jednak Jonathanowi Harkerowi - jego ostatniej ofierze - udaje się stamtąd uciec, długowieczny wampir wreszcie będzie musiał się zmierzyć z godnymi przeciwnikami! Historia Drakuli,

opowiedziana z perspektywy różnych postaci - w tym łowcy wampirów Van Helsinga, pięknej nauczycielki Miny Harker, a nawet samego strasznego Drakuli - jeszcze nigdy nie została zaprezentowana w tak przyjaznej dla dzieci formie. Poznajcie "Drakulę" - edycję stworzoną specjalnie z myślą o młodych czytelnikach i jednocześnie wierną oryginałowi. Tej książki nie sposób odłożyć na półkę! Maité Schmitt urodziła się w małym miasteczku niedaleko francuskiego Strasburga, przy granicy z Niemcami. Zamiłowanie do starych kreskówek zainspirowało ją do kształcenia się w kierunku ilustracji i animacji. Zilustrowała wiele książek i stworzyła krótkometrażowy film A priori łączący jej dwie wielkie pasje: książki oraz nietoperze. Margaret McGuire Novak jest redaktorką i autorką wielu książek. Po studiach w Kenyon College szybko odnalazła się w świecie wydawniczym. Mieszka z rodziną w Charlottesville, w stanie Wirginia.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Bram Stoker ; opracowanie Margaret McGuire Novak ; ilustracje Maite Schmitt ; z języka angielskiego przełożyła Agnieszka Walulik.
Seria:Ilustrowana Klasyka Literatury
Hasła:Literatura irlandzka - 19 w. - adaptacja
Wampiry
Horrory
Adaptacje
Adres wydawniczy:Poznań : Wydawnictwo Frajda - Grupa Wydawnicza Filia, 2023.
Opis fizyczny:134, [1] s. ; 21 cm.
Forma gatunek:Proza.
Twórcy:McGuire Novak, Margaret. Oprac.

Schmitt, Maite. Ilustracje

Walulik, Agnieszka. Tłumaczenie

Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Biblioteka Gł.
ul. Skłodowskiej - Curie 5/7

Sygnatura: III
Numer inw.: 72557
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

bookbookInne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.