Miejska Biblioteka Publiczna

w Józefowie

book
bookbook

Skrawek pola [Książka mówiona]

Autor: Bulicz-Kasprzak, Kasia.

Odpowiedzialność:Kasia Bulicz-Kasprzak.
Seria:Saga wiejska / Kasia Bulicz-Kasprzak : t. 1
Hasła:Kobieta
Rodzina
Wieś
Zamojszczyzna
Powieść
Literatura polska
Adres wydawniczy:[Piaseczno] : Prószyński i S-ka - Prószyński Media ; Heraclon International - Storybox.pl, copyright 2021.
Gatunek:Na początku XX wieku w małej wsi na Zamojszczyźnie przychodzą na świat trzy dziewczynki. Każda w innym domu, w innej rodzinie, a jednak historia splecie ich losy w zupełnie nieprzewidywalny sposób. Czy ubóstwo i niedostatek są człowiekowi przeznaczone na zawsze, czy majątek może zapewnić szczęście? Czy człowiek potrafi przeciwstawić się temu, co przynosi mu los? "Skrawek pola" przedstawia prawdziwe, inspirowane opowieściami i wspomnieniami rodzinnymi autorki, portrety wiejskich rodzin Lipczewskich i Połajów. To wyjątkowa opowieść o życiu na wsi w niepewnych czasach, kiedy nad Polską i Europą zawisło widmo wojny. Pokazuje, że istnieją rzeczy, które wtedy i teraz liczyły się równie mocno, zaprzątały myśli ludzi, niezależnie od ich pochodzenia i statusu.
Nośnik:1 płyta audio (CD) (12 godz. 15 min) :
Forma gatunek:Audiobooki. Proza.
Zakres czasowy:1904-1926 r.
Powstanie dzieła:2020 r.
Wykonawcy:Czyta Ilona Chojnowska.
Wymagania systemowe:Nagranie w formacie mp3.
Adnotacja:Na początku XX wieku w małej wsi na Zamojszczyźnie przychodzą na świat trzy dziewczynki. Każda w innym domu, w innej rodzinie, a jednak historia splecie ich losy w zupełnie nieprzewidywalny sposób. Czy ubóstwo i niedostatek są człowiekowi przeznaczone na zawsze, czy majątek może zapewnić szczęście? Czy człowiek potrafi przeciwstawić się temu, co przynosi mu los? "Skrawek pola" przedstawia prawdziwe, inspirowane opowieściami i wspomnieniami rodzinnymi autorki, portrety wiejskich rodzin Lipczewskich i Połajów. To wyjątkowa opowieść o życiu na wsi w niepewnych czasach, kiedy nad Polską i Europą zawisło widmo wojny. Pokazuje, że istnieją rzeczy, które wtedy i teraz liczyły się równie mocno, zaprzątały myśli ludzi, niezależnie od ich pochodzenia i statusu.
Twórcy:Chojnowska, Ilona. (1982- ). Lektor

Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia Michalin
ul. Słoneczna

Sygnatura: K.821-3 pol.
Numer inw.: 2064
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

bookbookInne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.