Miejska Biblioteka Publiczna

w Józefowie

book
book

Pole manewru

Autor: Cordurie, Sylvain
Szósta i ostatnia część cyklu opowiadającego o początkach działalności tajnej fundacji zrzeszającej niezwykłych sprzymierzeńców Sherlocka Holmesa. Rok 1895. Liam, syn słynnego detektywa, a zarazem podróżnik w czasie, dąży do zniszczenia Londynu, aby zapobiec powstaniu totalitarnego Wielkiego Królestwa. Chcąc ocalić stolicę, Holmes ze swymi pomocnikami oraz agentami Ministerstwa Wojny urządzają

serię obław na Liama. Jednocześnie próbują odnaleźć innego przybysza z przyszłości, kapitana Johnsona, mającego za zadanie zabić Sherlocka. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że Liam musi ocalić zarówno swego ojca, jak i matkę, telepatkę Megan Connelly, gdyż w przeciwnym razie nie zostanie poczęty, nie narodzi się i nie będzie mógł cofnąć się w czasie... Różne warianty przyszłości nadal są prawdopodobne, dlatego aby zapobiec mogącym nastąpić tragediom, bohaterowie będą musieli podejmować bardzo trudne decyzje. Opowieści o Holmesie są pisane przez doświadczonego francuskiego scenarzystę Sylvaina Corduriégo, współautora wielu serii fantastycznych i historycznych. Rysownikiem tego tomu cyklu jest Włoch Andrea Fattori, który stworzył ilustracje do włoskich opowieści "Mambo Italiano" i "Angel", a na rynku francuskim zaistniał dzięki rysunkom do należącej do uniwersum Holmesa dylogii "Kroniki Moriarty’ego".

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:scenariusz Sylvain Cordurié ; rysunki Alessandro Nespolino ; kolory Axel Gonzalbo ; okładka Ronan Toulhoat ; przekład z francuskiego Marta Mosiewicz.
Seria:Sherlock Holmes Society / Sylvain Cordurié : 6; Klub Świata Komiksu : album 2051
Hasła:Komiksy
Literatura francuska - 21 w.
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Egmont Polska, copyright 2021.
Opis fizyczny:53, [2] strony : ilustracje ; 30 cm.
Twórcy:Gonzalbo, Axel. Ilustracje

Mosiewicz, Marta. Tłumaczenie

Nespolino, Alessandro. Rysunki

Toulhoat, Ronan. Ilustracje

Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Biblioteka Gł.
ul. Skłodowskiej - Curie 5/7

Sygnatura: IV
Numer inw.: 67246
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.