Smerfy i wioska dziewczyn : zdrada Jaskierki
"Zdrada Jaskierki "
Tytuł oryginału: "Les schtroumpfs & le village des filles : la trahison de bouton d`or,".
Drugi tom cyklu Smerfy i wioska dziewczyn, który nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w najnowszym filmie o bohaterach z Zaczarowanego Lasu.
Smerfy powoli przyzwyczajają się do faktu, że w ich sąsiedztwie mieszkają dziewczyny. Najsilniejsza z nich, Burza, co roku zwycięża w zawodach urządzanych przez swoje koleżanki, ale tym razem do współzawodnictwa staje najsprawniejszy z chłopców - Osiłek. I wtedy
wydarza się coś niepokojącego, co zmusza chłopców i dziewczyny do trudnej wyprawy w nieznane. U celu drogi staną oko w oko z niebezpiecznymi przeciwnikami. Czy uda im się pokonać wroga i przywrócić spokój w Zaczarowanym Lesie?
Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928-1992), używający pseudonimu Peyo. Jego komiksy zostały zaadaptowane na potrzeby filmów o przygodach niebieskich skrzatów.
Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.
Odpowiedzialność: | scenariusz: Luc Parthoens i Thierry Culliford ; rysunki: Alain Maury ; kolory: Paolo Maddaleni ; [tłumaczenie z języka francuskiego: Maria Mosiewicz]. |
Seria: | Klub Świata Komiksu : album 1466; Przygody Smerfów |
Hasła: | Smerfy (postacie fikcyjne) Dziewczęta Komiks Literatura belgijska |
Adres wydawniczy: | Warszawa : Wydawnictwo Egmont Polska, copyright 2018. |
Opis fizyczny: | 47, [1] strona : ilustracje ; 29 cm. |
Forma gatunek: | Książki. Komiksy i książki obrazkowe. |
Powstanie dzieła: | 2018 r. |
Twórcy: | Culliford, Thierry. (1955- ). Tekst Maddaleni, Paolo. (1971- ). Ilustracje Maury, Alain. (1958- ). Ilustracje Mosiewicz-Szrejter, Maria. Tłumaczenie Parthoens, Luc. (1964- ). Tekst |
Odbiorcy: | Dzieci. 6-8 lat. |
Skocz do: | Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)