Miejska Biblioteka Publiczna

w Józefowie

book
book

Odważna

Tytuł oryginału: "Brave ".

Autor: McGowan, Rose
Rose McGowan urodziła się w sekcie Dzieci Boga, ale większość dorosłego życia spędziła w innej, o wiele bardziej niebezpiecznej: w Hollywood. Po drodze straciła i odzyskała matkę, uciekała od toksycznego ojca, żyła na ulicy, trafiła na odwyk, utknęła w pełnym przemocy związku, walczyła z zaburzeniami odżywiania, zamordowano jej ukochanego. Przez całe życie mogła

liczyć tylko na siebie. Hollywoodzka kariera Rose zaczęła się jak bajka: zaczepiona na ulicy niemal natychmiast została gwiazdą, wkroczyła na czerwone dywany Fabryki Snów jako nowy symbol seksu. I wtedy bajka zamieniła się w koszmar. "Zostałam sprzedana, żeby zapewnić publiczności przyjemność. Głęboko zaprogramowani mężczyźni (i kobiety) zarabiali pieniądze, sprzedając moje piersi, skórę, włosy, zdrowie, emocje, całe moje jestestwo" - opisuje swoje odczucia aktorka. W swojej książce McGowan opisuje gwałt, jakiego dopuścił się na niej wpływowy producent filmowy, Harvey Weinstein. Publiczne wyjawnienie prawdy zajęło jej 20 lat. "Hollywood działa jak mafia, jeśli chodzi o ochronę swoich ludzi" - tłumaczy. Aktorka jest jedną z pierwszych kobiet, które zdecydowały się oskarżyć Weinsteina o gwałt. Ich odwaga i głośne domaganie się sprawiedliwości zapoczątkowały falę akcji #METOO na całym świecie. W 2017 roku "New York Times" poinformował, że Harvey Weinstein przez kilkadziesiąt lat molestował seksualnie aktorki, asystentki i inne pracownice swojej firmy. Obecnie o molestowanie oskarża Weinsteina ponad 80 kobiet. Wśród nich są między innymi: Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Heather Graham, Kate Beckinsale i Lea Seydoux.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Rose McGowan ; przełożył Krzysztof Kurek.
Hasła:McGowan, Rose (1973- )
Aktorzy amerykańscy
Zgwałcenie
Filmowcy amerykańscy
Seksizm
Zwalczanie
Hollywood (Los Angeles ; część miasta)
Pamiętniki i wspomnienia
Literatura amerykańska
Adres wydawniczy:Warszawa : Agora, 2018.
Opis fizyczny:340 stron ; 21 cm.
Uwagi:U góry strony tytułowej : członkini sekty, uwięziona, uciekinierka, gwiazda ekranu, symbol seksu, ofiara, poszukiwaczka sprawiedliwości.
Forma gatunek:Książki. Literatura faktu, eseje, publicystyka.
Dziedzina:Kultura i sztuka
Historia
Powstanie dzieła:2018 r.
Twórcy:Kurek, Krzysztof. (1974- ). Tłumaczenie

Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Biblioteka Gł.
ul. Skłodowskiej - Curie 5/7

Sygnatura: MAGAZYN: 791
Numer inw.: 61699
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.