Miejska Biblioteka Publiczna

w Józefowie

book
bookbook

Bezsenność

Autor: King, Stephen.
Akcja powieści rozgrywa się w Derry, miejscowości znanej czytelnikom z "To!", a jej bohaterem jest mężczyzna cierpiący na bezsenność - Ralph Roberts. Im krócej sypia, tym dziwniej postrzega świat i ludzi - wydaje mu się, że zaczyna widzieć ich "aury", a także tajemnicze istoty towarzyszące zgonom jego znajomych i przyjaciół.Tymczasem Derry jest rozrywane społecznymi i kulturowymi zamieszkami spowodowanymi

powstaniem szpitala - "centrum opieki", w którym dokonuje się m.in. zabiegów aborcji. W miasteczku wybuchają gwałtowne demonstracje inspirowane przez zrzeszonych w "Pro-Life" obrońców życia nie narodzonych dzieci. Na czele ruchu stoi człowiek obłąkany, sadysta skazany za znęcanie się nad własną rodziną. Planuje on zamach na centrum i zgładzenie zgromadzonych tam w audytorium ludzi. Wśród nich jest też chłopiec, w którego rękach spoczywa los wszechświata. Dzięki swoim zdolnościom postrzegania Ralph ma możność kontaktu z wysłannikami "sił wyższych". Tylko on może ocalić świat i równowagę potężnych mocy rządzących wszechświatem. Jeśli dokona heroicznego wyboru, sam nigdy już nie zazna szczęścia.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Stephen King ; przeł. [z ang.] Krzysztof Sokołowski.
Hasła:Powieść amerykańska
Adres wydawniczy:Warszawa : Prima, 1996.
Opis fizyczny:654, [1] s. : portr. ; 21 cm.
Twórcy:Sokołowski, Krzysztof. Tł.

Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Filia Michalin
ul. Słoneczna

Sygnatura: HORRORY, THRILLERY: 821-3 amer
Numer inw.: 26111
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek


Inne wydania tej pozycji w zbiorach biblioteki:

bookInne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookNowości z działu Horror:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.