Miejska Biblioteka Publiczna

w Józefowie

book
book

1001 wynalazków, które zmieniły świat

Tyt. oryg.: "1001 inventions that changed the world, ".
"Tysiąc jeden wynalazków, które zmieniły świat "
Kompendium wiedzy o przełomowych projektach technicznych na przestrzeni dziejów - od koła po odtwarzacz MP3. Książka opowiada historie związane z powstaniem nowych technologii i śledzi ich rozwój od koncepcji do skończonego dzieła. Książka stanowi źródło intrygujących odkryć, a historię świata prezentuje przez pryzmat niezwykłych pomysłów i ich realizacji. To fascynująca opowieść o

dziejach ludzkiej przedsiębiorczości i wynalazczości. * To fascynująca opowieść o dziejach ludzkiej przedsiębiorczości i wynalazczościKsiążka dla wielbicieli techniki, nowinek, postępu. Dla miłośników serii 1001.1001 wynalazków, które zmieniły świat to kompendium wiedzy o przełomowych projektach technicznych na przestrzeni dziejów - od koła po drony załogowe. Książka opowiada historie związane z pojawieniem się nowych technologii i śledzi ich rozwój od koncepcji do skończonego dzieła. Książka stanowi źródło intrygujących wiadomości na temat odkryć, a historię świata prezentuje przez pryzmat niezwykłych pomysłów i ich realizacji.Od narzędzi kamiennych i kontrolowania ognia przez okulary dwuogniskowe czy wiertło aż po protezę wzroku i iPhona. Spinacz do papieru, latarka elektryczna, wózek inwalidzki, pilot do telewizora i pompa insulinowa - to tylko kilka z przykładów opisanych w książcePo przeczytaniu "1001 wynalazków":• zapoznasz się z najważniejszymi, przełomowymi wynalazkami, które zmieniły dzieje świata• dowiesz jak powstała sieć WWW, jak działa technologia satelitarna i jak dawno wynaleziono pastę do zębów• zaskoczy cię fakt, że wiele przedmiotów codziennego użytku jest o wiele starszych niż sądziłeśKażdy opisywany temat ma podaną datę wynalezienia. W większości przypadków podane jest nazwisko wynalazcy. W opisie znajduje się krótka historia, okoliczności oraz to, co zmienił dany wynalazek dla ludzkości.Wynalazki uporządkowane zostały chronologicznie. Książka podzielona została na rozdziały: starożytność, do rewolucji przemysłowej, rewolucja przemysłowa, epoka imperialna, narodziny nowoczesności, wojna i pokój, początek globalizacji i epoka Internetu.Na początku książki znajduje się alfabetyczny indeks wynalazków, a na końcu słowniczek oraz indeks wynalazców.Miękka oprawa ze skrzydełkami powoduje, że książkę wygodnie się czyta. Tom ma 960 stron i idealnie nadaje się na elegancki prezent.Jack Challoner studiował fizykę w Imperial College w Londynie oraz dydaktykę w Kingston-upon-Thames. Pracował w wydzialeedukacji Muzeum Nauki w Londynie, gdzie zajmował się głównie objaśnianiem zwiedzającym kwestii naukowych. Napisał blisko 30 książek na temat historii nauki i techniki, współpracował również - jako konsultant i redaktor naukowy - przy wielu innych. Jest organizatorem pokazów naukowych.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:red. prowadzący Jack Challoner ; przedm. Trevor Baylis ; [tł. Monika Wyrwas-Wiśniewska, Zbigniew Fibinger ; współaut. Simon Adams].
Hasła:Nauka
Wynalazki
Wydawnictwa popularne
Adres wydawniczy:Poznań : Elipsa - Publicat, cop. 2011.
Opis fizyczny:960 s. : il. (gł. kolor.) ; 21 cm.
Uwagi:Indeks.
Forma gatunek:Książki.
Twórcy:Adams, Simon. (1955- )

Baylis, Trevor. (1937-2018) Przedm.

Challoner, Jack. Red.

Fibinger, Zbigniew. Tł.

Wyrwas-Wiśniewska, Monika. Tł.

Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Biblioteka Gł.
ul. Skłodowskiej - Curie 5/7

Sygnatura: CZYTELNIA: 001
Numer inw.: 66867
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.