Miejska Biblioteka Publiczna

w Józefowie

book
bookbook

W ciemności [Film]

Tyt. równol.: "In Darkness ".
Najnowsze dzieło Agnieszki Holland "W ciemności" to laureat nominacji do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Obraz zachwycił krytykę filmową na całym świecie swoją odwagą, wymową, warsztatem i wspaniałymi kreacjami aktorów (wybitną rolą Roberta Więckiewicza). oruszający film autorki "Tajemniczego ogrodu" i nominowanego do Oscara dzieła "Europa, Europa" został uhonorowany trzema statuetkami

Polskich Nagród Filmowych Orły oraz jest laureatem Złotej Żaby, Festiwalu Plus Camerimage.Leopold Socha (Robert Więckiewicz), Polak ze Lwowa przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach grupie uciekinierów z getta. Za pieniądze. Jednak to, co wydawało się okazją do zarobku, doprowadziło do powstania głębokiej więzi emocjonalnej pomiędzy Sochą a uciekinierami, ewoluując w heroiczną walkę o ludzkie życie.Inspiracją dla scenariusza "W ciemności" była książka Roberta Marshalla "W kanałach Lwowa". Wspomnienia jednej z ocalonych - Krystyny Chiger, opisane zostały w książce "Dziewczynka w zielonym sweterku".W polskich kinach film obejrzało ponad 1 100 000 widzów.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Studio Filmowe Zebra, Schmidtz Filmokolektiv, The Film Works ; reż. Agnieszka Holland ; prod. Juliusz Machulski [et al.] ; scen. David F. Shamoon.
Hasła:Marshall, Robert - W kanałach Lwowa - adaptacje filmowe
Dokumenty audiowizualne
Dramat filmowy
Dramat filmowy
Film fabularny
Film kanadyjski
Film niemiecki
Film polski
Film wojenny
Adres wydawniczy:Warszawa : Kino Świat : [2012].
Nośnik:DVD.
Uwagi:Opis z płyty i opakowania. Dod. druk. stanowi opakowanie i zawiera koment. w jęz. pol. Na motywach powieści Roberta Marshall`a "W kanałach Lwowa". Ścieżka dźwiękowa w jęz. pol., napisy w jęz. pol. i ang, wersja dla niesłyszących.
Wykonawcy:Robert Więckiewicz, Benno Fürmann, Agnieszka Grochowska [et al.].
Wymagania systemowe:Dźwięk: DD 5.1.
Twórcy:Zdj. Jolanta Dylewska, muz., Antoni Komasa - Łazarkiewicz.
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Biblioteka Gł.
ul. Skłodowskiej - Curie 5/7

Sygnatura: F.812
Numer inw.: 812
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.