Miejska Biblioteka Publiczna

w Józefowie

book
book

Apocalypto [Film]

Tyt. oryg.: "Apocalypto (Mel Gibson`s Apocalypto) ".
Łapa Jaguara - młody wojownik ze spokojnego, żyjącego w harmonii plemienia zamieszkującego dżunglę, zostaje pojmany przez okrutnych przybyszów i zmuszony do odbycia niebezpiecznej wyprawy do nieznanego świata cywilizacji opartej na strachu i ucisku, na końcu której czeka go ołtarz ofiarny. Mężczyzna podejmuje jednak desperacką próbę ratowania życia i ucieczki z przeklętego miasta. Miłość do

żony i rodziny, więź z plemieniem dadzą mu nadludzką siłę, potrzebną by samotnie przemierzyć dżunglę i stawić czoła depczącemu po piętach pościgowi. (Opis pochodzi ze strony www.filmydvd.pl)

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:reż. Mel Gibson ; scen. Farhad Safinia, Mel Gibson ; wyst. Gerardo Taracena, Carlos Emilio Baez, Rudy Youngblood, Raoul Trujillo, Morris Birdyellowhead, Jonathan Brewer, Dalia Hernandez.
Hasła:Dramat filmowy
Film amerykański
Film fabularny
Film przygodowy
Adres wydawniczy:[S. l.] : Monolith Video, 2007, p. 2006.
Gatunek:Dramat. Przygodowy.
Nośnik: Jednostronna płyta DVD.
Ilość płyt: 1
Czas odtwarzania: 139 min.
Obraz:16:9.
Dodatki:Zapowiedzi ; zwiastun ; "Stworzenie Majów" ; wycięta scena z komentarzem Mela Gibsona (scenarzysty, reżysera i producenta) oraz Farhada Safinii (scenarzysty i koproducenta).
Uwagi:Najnowsze dzieło zdobywcy Oscara Mela Gibsona (Pasja, Braveheart) to pełen rozmachu, zapierający dech w piersiach przygodowy film akcji, rozgrywający się w burzliwym okresie upadku wielkiej cywilizacji Majów. APOCALYPTO to pełna rozmachu, fascynująca, chwilami mrożąca krew w żyłach wizja starożytnego świata, która, jak żaden inny film, przemawia do współczesnego widza. Symptomy upadku cywilizacji Majów mają zadziwiająco wiele odniesień do świata współczesnego. Kolejne dzieło Gibsona to nie tylko rozrywka, to także ostrzeżenie...
Adnotacja:Dramat. Przygodowy.
Dźwięk:Dolby Digital 5.1.
Dialogi: lektor, napisy
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Biblioteka Gł.
ul. Skłodowskiej - Curie 5/7

Sygnatura: F.693
Numer inw.: 693
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.